تبلیغات
P E R S E P O L I S - مهدوی‌کیا: اگر قرار به دور خداحافظی و افتخار باشد همه با هم دور افتخار می‌زنیم/ این بازی متعلق به همه بزرگان و ستارگان پرسپولیس است

 کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس گفت: بازی ستارگان میلان و پرسپولیس فقط بازی خداحافظی من نیست و اگر قرار به دور خداحافظی و افتخار باشد همراه با تیم پیشکسوتان پرسپولیس این کار را خواهیم کرد.


به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، مهدی مهدوی‌کیا کاپیتان فصل گذشته پرسپولیس که به عنوان مدیر فنی تیم ملی جوانان به ایتالیا سفر کرده است، ظهر امروز به منظور حضور در مراسم برترین‌های سال فوتبال آسیا، وارد فرودگاه دبی شد و امشب دبی را به مقصد کوالالامپور که کنفدراسیون فوتبال آسیا در آنجا مستقر است ترک می‌کند و پس از حضور در مراسم برترین‌های سال آسیا، به عنوان سفیر فوتبال پایه آسیا، راهی ایران خواهد شد و صبح چهارشنبه در فرودگاه امام خمینی (ره) تهران خواهد بود.

مهدی مهدوی‌کیا که قرار است بازی خداحافظی‌اش در دیدار ستارگان پرسپولیس و میلان برگزار شود، چهارشنبه شب به اردوی پیبشکسوتان پرسپولیس ملحق خواهد شد و در برنامه‌های جانبی میلانی‌ها نیز مشارکت خواهد کرد.

مهدی مهدوی‌کیا درباره برگزاری این بازی به سایت رسمی باشگاه پرسپولیس گفت: این بازی می‌تواند یکی از بزرگترین و به یادماندنی‌ترین بازی‌های فوتبال کشورمان باشد. به هر حال ستارگان مشهور و مطرحی از باشگاه میلان به تهران می‌آیند و برای اولین بار ستارگان تاریخ پرسپولیس دور هم جمع شده‌اند و با هم تمرین می‌کنند و در بازی حضور خواهند داشت که این خود یک اتفاق جالب و نادر است. بنده امیدوارم این بازی، با شکوه هر چه تمامتر و بدون مشکلی برگزار شود. به هر حال این بازی بازتاب بین‌المللی خواهد داشت و باید در ایران به آن نگاهی ملی و بین‌المللی داشته باشیم.

مهدوی‌کیا درباره شروع تمرینات تیم ستارگان پرسپولیس گفت: خبرها را خوانده‌ام و خوشحالم که این بازی بهانه‌ای شده تا همه آنهایی که در پرسپولیس بوده‌اند دور هم جمع شوند. پس از مدت‌ها همدیگر را ببینند و لحظات خوشی داشته باشند. بنده خودم شخصا دوست دارم خیلی از این عزیزان را که سال‌ها از نزدیک ندیده‌ام را ملاقات کنم.

وی افزود: بر حسب وظیفه از همه بزرگان پرسپولیس در دهه 40 و 50 و همچنین پیشکسوتان دهه‌های 60، 70 و 80 تشکر می‌کنم که دور هم جمع شده و این اتفاق را رقم زدند‌. این اتفاقات با محوریت آقای پروین و بزرگان دهه 40 و 50 پرسپولیس شکل گرفته و آنها بزرگی کرده و همه را دور هم جمع کرده‌اند.

کاپیتان اسبق تیم ملی ایران درباره عدم حضور علی دایی در دیدار ستارگان پرسپولیس و میلان گفت: پرسپولیس روز جمعه یک بازی مهم و شش امتیازی را با تیم تراکتورسازی در تبریز دارد و تیم پرسپولیس روز پنجشنبه می‌بایست عازم تبریز شود.

در فوتبال حرفه‌ای باید نگاه حرفه‌ای داشت و طبیعی است که آقای دایی می‌بایست روی تیمش تمرکز داشته باشد و اوست که پاسخگوی انتظارات هواداران میلیونی پرسپولیس است. به هر حال شخصا دوست داشتم آقای دایی که از مفاخر فوتبال ما هستند در این بازی به میدان می‌آمدند اما باید شرایط را درک کرد و بدانیم که یک مربی باید روی همه مسائل تیمش اشراف داشته و تمرکز کافی و وافی داشته باشد.

مرد سال فوتبال آسیا در سال 2003 در پاسخ به این سوال که درباره تیم اعزامی ستارگان میلان چه نظری دارید، گفت: لیست اسامی منتشر شده را دیده‌ام. خیلی از آنها اسطوره‌های فوتبال میلان ایتالیا و جهان هستند. بسیاری از آنها نیز چهره‌های مشهور و شناخته شده‌ای هستند که سال‌ها در تیم ملی، باشگاه میلان و دیگر باشگاه‌های ایتالیایی و اروپایی به میدان رفته و کارنامه‌ای پر از افتخار دارند. اینکه نفراتی مثل باره‌سی، مالدینی، گتوزو و خیلی‌های دیگر به ایران می‌آیند اتفاق جالبی است و من از باشگاه پرسپولیس و شخص آقای رویانیان و مجموعه ایشان تشکر می‌کنم که این برنامه‌ریزی بزرگ را انجام داده و امیدوارم با همکاری همه ارگان‌ها و یک سازماندهی خوب بهترین میزبانی برای آنها در نظر گرفته شود تا بازتاب بین‌المللی این بازی یک بازتاب مثبت و خوب باشد.

مهدوی‌کیا در پاسخ به این سوال که در بازی خداحافظی‌ات چند دقیقه به میدان خواهی رفت و چه زمانی دور افتخار و خداحافظی می‌زنید، گفت: اینها مسائل جانبی است که باید با باشگاه، آقای پروین و همچنین میلانی‌ها هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم اما بنده قلبا معتقدم که این بازی، بازی خداحافظی من نیست بلکه بازی خداحافظی تمام ستاره‌هایی خواهد بود که آن روز در ورزشگاه آزادی به میدان می‌روند که اگر قرار به دور خداحافظی و افتخار باشد، این اتفاق می‌بایست با حضور تمام بزرگان، پیشکسوتان و ستارگان پرسپولیس انجام شود و فکر می‌کنم بهترین زمان آن بعد از سوت پایان بازی باشد.

به هر حال در فوتبال ما کمتر به خاطر داریم که برای بازیکنی بازی خداحافظی در نظر گرفته شده باشد اما باشگاه پرسپولیس و آقای رویانیان زحمت کشیده و چنین اتفاقی را رقم زده‌اند و من معتقدم این بازی، بازی تجلیل و خداحافظی همه آنهایی خواهد بود که مقابل میلان به میدان می‌روند. پیشکسوتان و بزرگان پرسپولیس همگی عزیزان و بزرگترهای من هستند و بنده نیز آن روز یکی خواهم بود مثل بقیه و از همه آنها تشکر می‌کنم که بیایند و به عنوان بازیکن و میهمان ویژه در استادیوم باشند و لحظاتی خاطره انگیز برای فوتبال دوستان و هواداران پرسپولیس رقم بزنند. این بازی متعلق به همه پیشکسوتان پرسپولیس است و من افتخار می‌کنم که در کنار آنها بازی کنم.

مهدوی‌کیا با اشاره به تامین هزینه‌های برگزاری این مسابقه توسط بخش خصوصی گفت: اینکه یک تیم بزرگ به ایران بیاید و تمامی هزینه‌های آن با مشارکت بخش خصوصی تامین شود، یک اتفاق مهم است که می‌تواند الگویی باشد برای اینکه در آینده شاهد حضور تیم‌های بزرگ در ایران باشیم. به هر حال آقای رویانیان پیگیری‌های زیادی انجام داده و توانسته‌‌اند بازی را با مشارکت بخش خصوصی سازماندهی کنند. جا دارد از شرکت کانون ایران نوین و مدیریت آن که هزینه‌های بازی را تامین کرده، تشکر کنم و خوشحالم که قرار است بخشی از عواید برگزاری این مسابقه در میلان و تهران صرف امور خیریه و حمایت از کودکان بی‌سرپرست یا سرطانی شود. فکر می‌کنم این معنوی‌ترین بخش این مسابقه باشد و امیدوارم هواداران پرسپولیس با حضور پرشمار خود در ورزشگاه آزادی در این کار خیریه مشارکت نمایند.

مهدوی‌کیا در پایان درباره اینکه تصور می‌کنید چه تعداد تماشاگر به ورزرشگاه آزادی بیاید، گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا بارها پرسپولیس را به عنوان پرطرفدارترین تیم آسیا معرفی کرده است. همیشه می‌گوییم پرسپولیس 30 میلیون هوادار دارد. من امیدوارم حالا که این تیم مشهور و صاحب نام به ایران می‌آید و ستارگان تاریخ پرسپولیس هم دور هم جمع شده‌اند شاهد حضور انبوه هواداران پرسپولیس در ورزشگاه آزادی باشیم. هواداران پرسپولیس با حضور خود در استادیوم آزادی از ستارگان تاریخ پرسپولیس تجلیل و قدردانی خواهند کرد و به طور کلی معتقدم باید به این بازی یک نگاه ملی داشت و انشاءا... همه فوتبالدوستان در کنار هم از این بازی لذت خواهند برد و فارغ از رنگ‌ها از آنهایی که جوانی‌شان را صرف تیم ملی فوتبال ایران کرده‌اند قدر دانی کرده و بهترین میهمان‌نوازی را از ستارگان میلان خواهند داشت.


foot pain
سه شنبه 14 شهریور 1396 07:55 ق.ظ
My partner and I absolutely love your blog and find the majority of your post's
to be exactly what I'm looking for. can you offer guest writers to write
content to suit your needs? I wouldn't mind writing a post or elaborating on many of the subjects you write in relation to
here. Again, awesome site!
BHW
چهارشنبه 23 فروردین 1396 11:16 ب.ظ
Somebody necessarily lend a hand to make seriously articles
I would state. This is the very first time I frequented your website page and
up to now? I amazed with the research you made to make this actual put up amazing.
Great job!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر